Představení Plasťáci útočí

V pondělí 6. května se 4. B zúčastnila divadelního představení s názvem „Plasťáci útočí“ v Divadle loutek Ostrava. Uvaděčka nás zavedla do prostor suterénu, takže jsme měli možnost si užít i divadelní prostor, který jsme dosud nenavštívili. Představení se dětem moc líbilo, poté se zamýšlely nad poselstvím této divadelní hry a napsaly myšlenky, které také doprovodily ilustrací. Zde je pár příkladů:

Jiří: Představení bylo o tom, že si lidé znečistili přírodu. Znečistili i vodu. Vavřín byl mladý vynálezce, který musel pomoci zachránit vodní krystal a jeho majitelku, princeznu Rebarboru. V příběhu byl padouch Všemocný plasťák, který to chtěl za pomoci armády plasťáků překazit.

Damian: Toto divadelní přestavení nám chtělo ukázat, že bychom měli šetřit naši planetu. Bylo zábavné i poučné. Lidem, Vavřínovi a princezně Rebarboře, pomáhal plastový robot Tlampač, který Vavřín opravil, a tak se z nich stali kamarádi. Spolu šli porazit Všemocného/Zlomocného plasťáka a jeho armádu. Nakonec vše dobře dopadlo.

Daniela: Tato divadelní hra představovala budoucnost lidstva. Hra chtěla upozornit na to, jak moc je důležité si vážit naší planety a hlavně třídit odpadky. Ve hře byla všechna voda jenom v PET lahvích a jinak, než si ji koupit, ji získat nešlo.

Jakub: Hrou nám herci chtěli říct, abychom nekupovali hodně plastů a abychom neházeli odpadky na zem. Dále mě zaujala myšlenka, že nemáme být líní, máme hodně číst, abychom byli chytří.

Josef: Herci nám chtěli sdělit, že máme recyklovat, nemáme házet odpadky na zem, aby naše planeta nebyla znečištěna – a že nemáme být líní! Protože, když nebudeme líní, můžeme vykonat velké věci.

Mgr. Vladimíra Hýlová

Plastaci 1
Plastaci 2
Plastaci 3