S jazyky porozumíme světu

ZŠ Matiční byla úspěšná v rámci programu statutárního města Ostravy na podporu cizojazyčného vzdělávání s projektem S jazyky porozumíme světu.

Tento projekt bude realizován ve školním roce 2024/2025.

Co program podporuje?

• výuku s rodilými mluvčími
  • přípravu žáků na mezinárodní jazykové zkoušky
  • jazykové vzdělávání pedagogických pracovníků
  • vybavenost škol pomůckami pro jazykové vzdělávání

Cílem našeho projektu je poskytnout žákům kvalitní a efektivní výuku anglického jazyka prostřednictvím bilingvního přístupu ve formě výuky rodilým mluvčím a integrace metody CLIL do vybraných přírodovědných předmětů. Projekt si klade za cíl poskytnout žákům bohaté a inovativní prostředí pro výuku anglického jazyka, která zahrnuje hlavně praktickou aplikaci jazykových dovedností. Projekt se zaměřuje na podporu rozvoje komunikativních dovedností a jazykové kompetence žáků, kdy dalším výstupem bude získání certifikátů mezinárodních zkoušek Cambridge English. Důležitým předpokladem pro kvalitní přípravu a jazykovou výuku žáků je poskytnout metodickou podporu vyučujícím ve formě jejich dalšího vzdělávání, které bude převážně zaměřeno na využití inovativních metod ve výuce a aktivity, které vedou ke zvýšení motivace žáků.

Přehled dalších článků | Autor: Základní škola Ostrava, Matiční 5 | Počet přečtení: 101x