Výpis všech článků

Participativní projekt „Pébéčko“

Již potřetí jsme se zapojili do celoškolního participativního projektu s názvem „Pébéčko“. O čem Pébéčko vlastně je?

Přijímací řízení do 6. ročníku – přestup do třídy s rozšířenou výukou jazyků (AJ, FJ, ŠJ, NJ, RJ)

Kritéria pro přijetí žáka do skupiny s rozšířenou výukou jazyků od školního roku 2023/2024:

• Výborný prospěch v 5. ročníku.
  • Jazyková zkouška Cambridge English – úroveň Movers/Flyers/KEY.
  • Pokud žák/žákyně nemá certifikát o dosažené úrovni, proběhne ústní jazykový pohovor.

EXKURZE DO MUZEA A PAMÁTNÍKU KONCENTRAČNÍHO TÁBORA AUSCHWITZ A AUSCHWITZ-BIRKENAU

V pátek 10. května 2024 jsme se s žáky 9. ročníku vydali na exkurzi do muzea a památníku koncentračního tábora Auschwitz a Auschwitz-Birkenau.

ROZHODNUTÍ O PŘIJETÍ K ZÁKLADNÍMU VZDĚLÁVÁNÍ 2024/2025

V souladu s ustanovením §183 odst. 2 zákona č. 561/2004Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším,  odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, Základní škola Ostrava, Matiční 5, příspěvková organizace zveřejňuje

PROGRAM POZNEJ, Z ČEHO JE ZEMĚ

Ve čtvrtek 9. května jsme se třídou 4. B navštívili katedru geologie VŠB TUO. Program se nazýval: Poznej, z čeho je Země. V expozici na nás čekaly minerály, horniny i fosilie v geologických sbírkách.

NEVŠEDNÍ DEN S GYMNAZISTY

Dne 6. 5. 2024 na naši školu dorazili studenti gymnázia Františka Hajdy z Ostravy-Hrabůvky. Jejich dva týmy, složené ze studentů kvinty a sexty, se snažily během tří vyučovacích hodin zpestřit výuku angličtiny a přírodopisu (na téma vzniku života ve vesmíru) našim žákům pátého ročníku.

Představení Plasťáci útočí

V pondělí 6. května se 4. B zúčastnila divadelního představení s názvem „Plasťáci útočí“ v Divadle loutek Ostrava.

KONCERT HUDEBNÍCH KROUŽKŮ

Srdečně Vás zveme na koncert hudebních kroužků naší školy. Akce se uskuteční dne 13. května 2024 v 16.00, budova Matiční 5 - hudebna (1. patro).

Těšíme se na Vás!

PEŘÍČKOVÝ DEN

V rámci celorepublikové akce jsme se zapojili do charitativní sbírky Pomozte dětem. Díky vám rodičům, dětem, učitelům a laskavým lidem, které oslovili naši žáci v Husově sadu se nám podařilo za ZŠ Matiční vybrat 11 205 Kč.

HISTOMAT

Milí spolužáci, vážení rodiče,

oslavte s námi květnový Den rodin!

Připravili jsme pro vás 2 hodinovou dobrodružnou procházku městem s 13 úkoly. Nejen, že se dozvíte něco nového nebo zajímavého, ale ještě máte šanci vyhrát vstupenky do ZOO Ostrava, do Cinema City, nebo na Laser game.

Celkový počet článků: 339